Klasy Postaci

Jak w ogromnej większości gier aRPG w Torchlight możemy zdecydować jaką postacią będziemy grali. Do wyboru mamy trzy: Alchemika (Alchemist), Niszczyciela (Destroyer) oraz Zwyciężczyni (Vanquisher) – jedyną postać płci pięknej :). Każda z klas może używać magii oraz fizycznych umiejętności, może walczyć z dystansu lub poprzez bezpośredni kontakt z wrogami. Mimo to wszystkie zachowują unikalność, dzięki czemu zapewnią nam inne wrażenia z gry. 

Alchemik (Alchemist)

Moc drzemiąca w Ember jest podstawą jego magii. Trafił do Torchlight z własnej woli, by spełnić własne cele. Jako, że jest to największe źródło Ember jakie kiedykolwiek odnaleziono, pokusa jakiej poddawany jest Alchemik może sprawić, że nie będzie on w stanie uwolnić się od jego wpływu, co może doprowadzić do całkowitego wyniszczenia bohatera. Moc jaka drzemie w kopalni jest niewyobrażalnie duża, ale cena jaką przyjdzie za nią zapłacić jest jeszcze większa. Wykorzystując moc drzemiącą w Ember Alchemik może walczyć na odległość, a także przywoływać sługów do pomocy.

Niszczyciel (Destroyer)

Wiecznie podróżujący wojownik, który przez swoje ostrza wpada w wiele konfliktów. Gdy dowiedział się jakie zło nawiedziło Torchlight postanowił wybrać się i tam. Dzięki sile jaką odziedziczył od swoich przodków, Niszczyciel świetnie spisuje się w bliskich kontaktach z wrogami. Z łatwością jest w stanie odeprzeć wielu przeciwników naraz. Za pomocą swojego ostrza i silnego instynktu skutecznie wymierza sprawiedliwość. Jednak w Torchlight nie będzie mu tak łatwo. Coraz większa ciemność negatywnie oddziałuje na bohatera. Tylko czas pokaże czy nie zatruje i jego duszy.

Zwyciężczyni (Vanquisher)

Część starożytnego zakonu zdecydowała wymierzyć sprawiedliwość w Torchlight i na powrót doprowadzić do równowagi na świecie. Zwyciężczyni została przysłana do Torchlight by zbadać sekret tajemniczych morderstw i znikania mieszkańców miasta. Nieznana siła ciemności prowadzi ją coraz dalej w głębiny kopalni pod Torchlight. Jako mistrzyni broni palnej jest w stanie rozprawiać się z wrogami na odległość. Potrafi także zastawiać pułapki, które dezorientują przeciwnika. Ciemność pod miastem będzie ciężkim testem umiejętności i sprawności bohaterki.