Hack’n’Slash w wielkim świecie!

Długie zimowe wieczory zaczynają już was pewnie przyprawiać o mdłości, zwłaszcza teraz, gdy wiadomo co nieco o premierze drugiej odsłony Torchlight z jakże wyczekiwanym trybem gry online. Ale czy ten czas musi się tak strasznie dłużyć? Odpowiedź brzmi nie! Bo oto nadchodzi wersja beta gry Mythos Europe – Hack’n’Slasha w wielkim świecie!

Historia zaczyna się następująco:

W zamierzchłych czasach cztery rasy – cyklopi, ludzie, gremliny i satyry, zawiązały porozumienie oparte na obietnicy pokoju i wzajemnej pomocy. Jednak pewną grupę ludzkich najemników opanowała chciwość. Zaatakowali oni wioskę cyklopów zrównując osadę z ziemią i w bezlitosnej walce zdobyli tajemniczy zielony klejnot – Oko Cyklopa Croma. Upojeni krwawym zwycięstwem najemnicy ruszyli przez Wiecznie Zielone Łąki, siejąc jeszcze większe spustoszenie dzięki mocy zielonego klejnotu. Jeden z dzielnych Cyklopów przeżył jednak bitwę. Ogarnął go głęboki żal po tak wielkiej zdradzie – zżerany przez smutek i wiedziony gniewem, postanowił dopaść najemników i pomścić honor sojuszu…

Dalszą część historii zbudujemy sami. Tworząc swoją postać będziemy musieli wybrać między czterema rasami, z których każda rozwinęła w większym lub mniejszym stopniu jakieś umiejętności. Będą nimi:

  • Człowiek – najmłodsza rasa, silna i pokojowo nastawiona do obcych. Wszechstronnie uzdolniona bez problemu wykonuje każde polecenie.
  • Gremlin – istoty należące do tej rasy słyną ze swojej zwinności i szybkości. Ponad to są silne i zręczne, z pasją patrzą na maszyny i wszelką technikę.
  • Satyr – najstarsza rasa posiadająca spore umiejętności w posługiwaniu się magią. Preferują towarzystwo jedynie istot z ich rasy.
  • Cyklop – rasa budząca respekt samym wyglądem. Osiągnęła mistrzostwo w obróbce kamienia.

Po wyborze rasy przyjdzie nam wybrać klasę postaci. W grze dostępne będą następujące:

  • Piromanta – wyjątkowo dobrze posługuje się żywiołem ognia. Najlepiej czuje się atakując z dystansu.
  • Nimord – posiada nadzwyczajne umiejętności taktyczne w walce wręcz. Nie ma sobie równych w atakach na krótki dystans.
  • Technolog – jest specjalistą w posługiwaniu się bronią palną. Pała pasją do techniki.

Mythos Europe na pewno jest wartym uwagi projektem, a gra z pewnością nie skończy się na stworzeniu postaci i zlikwidowaniu kilku przeciwników. Mamy bowiem do dyspozycji kilka ciekawych opcji:

  • System osiągnięć – polega na zdobywaniu pewnych „celów”. Każdy gracz może posiadać 6 osiągnięć i dowolnie nimi zarządzać. Przykłady: po wypiciu określonej ilości mikstur otrzymamy tytuł „Nałogowego Pijaka”, po wysłaniu określonej liczby graczy w zaświaty zostanie nadany naszej postaci tytuł „Posłannika Śmierci”.
  • Możliwość modyfikowania, a nawet tworzenia własnych przedmiotów – dzięki niemu niepotrzebny znaleziony przez nas złom w postaci słabych przedmiotów będziemy mogli rozłożyć na części, które później posłużą nam do tworzenia potężniejszego ekwipunku. System ten jest tak rozbudowany, że został podzielony na 3 specjalizacje, z których każda dzieli się jeszcze na 6 sfer!
  • Pieczęcie – posiadają one magiczne właściwości. Możemy je włożyć do przedmiotów, które wcześniej przygotowaliśmy tworząc w nich tzw. „wolne miejsce”.

Cóż więcej mogę powiedzieć? Tytuł zapowiada się wyśmienicie. Jeżeli przypadła wam do gustu gra w Torchlight, to z pewnością nie zawiedziecie się na Mythos. Wersja beta gry niestety jest zamknięta, ale 10 osób odwiedzających fansite torchlight.info.pl wkrótce będzie szczęśliwymi posiadaczami  klucza umożliwiającego grę! Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj na oficjalną stronę Mythos Europe Poniżej prezentuję kilka screenów z gry:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.